Friday, February 19, 2010

Põssa Polli mängunupukesed

Äsja tegin 27 Pollile silmad pähe. Jätan nad nüüd kuivama ja homme lakin esimest korda üle. Väike pildike ka, eks! Hüljes Helgi ja Põssa Polli tiigi ääres! :)

Räägin siis natuke, kuidas me neid nupukesi teeme. Mina ise vastutan Polli eest. Mu abikaasa teeb Hüljes Helgit, ta õde teeb Mutt Mikku ja ema Öökull Eiki. Mänguloomakesed on mõnusalt väiksed, aga piisavalt suured, et lapsed alla ei neelaks (ehk siis suuremad kui keskmine üllatusmuna mänguasi).

Polli saab alguse valge savipallina. Kasutame sellist savi, mis ise ära kuivab. Kuna disainisime tegelased üsna ümarad ja kompaktsed, siis on nad isegi relatiivselt purunematud ("hea" tahtmise juures läheb siiski iga asi katki). Esimesed prototüübid, millel olid mõned osad liiga õhukesed, tegi kass katki (suur osa mänguloomade hoiustamisest on suunitletud nii, et kass nendega mängima ei läheks, sest ta ikka pääseb peaaegu igale poole, kuhu tahab). Savi peab muidugi üsna kaua kuivama.

Seejärel võõpan Pollid esimese värvikihiga üle. Natukese aja pärast saab juba teise kihi panna. Siis teen silmad pähe. Vajadusel parandan ja teen uuesti. Ja lõpuks tuleb kaks lakikihti peale, mis kuivab ka üsna kaua, kuid mis kaitseb nuppe vägagi hästi.

Muidugi on mänguloomakestel selline käsitöö eripära, et iga nupp on täiesti oma nägu. Aga ongi tore. Mingi aeg näitan ka pilte tööprotsessist. Laen lähiajal ka Põssa Polli Flickri lehele uusi fotosid.

No comments:

Post a Comment