Tuesday, September 28, 2010

Uudised: Animateek alustab taas

16. Animateek, mis leiab aset sel neljapäeval 30. septembril algusega kell 16:00 Kinos Sõprus (ja hakkabki seal igakuiselt toimuma), lubab pilku heita meie kodumaise animatsioonitööstuse telgitagustesse.
Nimelt on külalisteks Eesti animarežissöörid, kes tutvustavad oma arendus- ja tootmisjärgus olevaid filme ning viimaseid on lausa kuus - Nukufilmi "Lisa Limone" (kohal režissöör Mait Laas), Eesti Joonisfilmi ja Lunohod Animation Studio "Liivakast" (kohal režissöörid Kaspar Jancis ja Vladimir Leschiov), Nukufilmi "Johannese tulemine" (kohal režissöör Rao Heidmets), A Film Eesti "Mis mõttes elu?" (kohal produtsent Kristel Tõldsepp), Nukufilmi "Keha mälu" (kohal režissöör Ülo Pikkov) ja Eesti Joonisfilmi "Mehhiko Ekspress" (kohal režissöör Priit Tender).
Publikult oodatakse küsimusi ning kaasa tuuakse kõik, mis antud filmide arendamisel ja tootmisel tekkinud on - klipid, pildid, nukud ja väärt info selle kohta, mis režissööri peas ja stuudios arendus- ja tootmisfaasis toimub.

Animaürituste sarja Animateek korraldab PÖFFi animafilmide festival Animated Dreams koostöös EKA animatsiooni osakonnaga. Sarja eesmärgiks on tuua kunstiline animatsioon laiema publiku ette ka festivalivälisel ajal ning kutsuda igaks ürituseks kohale mõni tuntud välismaine animarežissöör oma filme esitlema või tutvustada kohalike animategijate loomingut. Sissepääs tasuta!

No comments:

Post a Comment