Thursday, October 14, 2010

Minu tööd: Tööpealkiri "Rowanberry"


Lugu selline: ülaloleva töö pliiatsisketš valmis aastal 2007. Tol ajal hõljus mul häguselt peas ühe koomiksiraamatu idee. Pildil kujutatu peakski esindama selle peategelast. Ingliskeelne tööpealkiri on "Rowanberry". Kolme aasta jooksul on idee uusi, kuid endiselt häguseid jooni omandanud. Aastal 2010 on asi ikka hägune. Aga eks näis. Võib-olla teeb aeg mõtte mädaks või hoopis küpseks. Loodame viimast.

Aga et hägususest pääseda, otsustasin konkretiseeruda (ma ei ole kindel, kas see viimane sõna üldse sõna on). Kuna kolme aasta tagune sketš oli tinditamiseks valmis, kuid sellegipoolest tinditamata ja vedelemas kuskil muude lehtede vahel sahtli põhjas, siis tinditasin ta üle, skännisin ja katsin digivärvidega.

Disain on enda välja mõeldud (ehk siis aastal 2007). Üks sõber tõmbas paralleele World of WarCraftiga, mida ma küll mänginud ei ole, aga ju siis sarnasusi rogue ja/või elf arhetüübiga siiski on. Ka see punane mantel võib alateadlikult pärineda The Matrix'i Niobe'ilt. Samuti on mõningad eestilikud rõivamotiivid tagasihoidlikult esindatud. Parempoolne mõõk tundub seetõttu lühem, et ta ongi. :) Kuuldavasti kasutati Jaapanis ka sellist eripikkuste mõõkade kombinatsiooni.

Kuna rowanberry tähendab pihlapuud, siis just seetõttu ongi värvivalik punane ja roheline. Aga võib-olla oli vastupidi - äkki olid värvid mul ennem peas ja sellest lähtus tööpealkiri. Naturalistlikum värvikate tekitas minus vastakaid arvamusi. Kuna tegu vägagi koomiksliku tegelasega (ja joonega), siis oleksin eelistanud puhtaid värve ilma valguse ja varjuta. Ent võtsin siiski väikese riski ja siin ta ongi. Head vaatamist. :)

No comments:

Post a Comment