Monday, November 29, 2010

Uudised: Animated Dreamsi paneel "Levi"

Järgnev on jätkuks eelmisele postitusele. Teine arutelupaneel, mis toimus diskussioonisarja "Eesti anima hetkeseis" raames oli teemal "Levi". Nimelt arutati selle üle, et mis juhtub ühe animatsioonifilmiga pärast seda, kui pikk ja raske tootmisfaas on läbi ja film purgis. Kuidas seda levitada? Tuli ilmsiks, et kohati jätab levitamine väga soovida ning tavainimene ei ole Eesti animatoodanguga kursis - ETV saab näidata uustoodangut kord-paar, DVD-d on kallid jne.


Samas saime kinnitust, et päästerõngad on endiselt Animated Dreams ja Animateek. Animated Dreams toimus sel aastal esimest korda kahes kinos ning Animateegil käib aina rohkem inimesi. Ka tehti üleskutse, et koolitada välja animatsiooniprodutsente, keda on hetkel tõsiselt vähe ning vajadus nende järele täiesti reaalne. Samuti pani mõtted uues suunas liikuma ettepanek suurendada internetis tasuta saadaval oleva Eesti animatsiooniloomingu kogust.

Tundub, et paljud lahkusid positiivsete mõttekortsudega ja sügelevate näppudega. Kui nüüd lähiajal neid mõtteid realiseerima hakata, siis võib need kaks paneeli väga viljakaks lugeda ja loodame, et meie kirju animatsioonitööstus tuleb millalgi uuesti niiviisi kokku.

No comments:

Post a Comment