Thursday, December 23, 2010

Eepiline MikiVeel üks minupoolne panus Joonistajad koos blogi jaoks ja nagu näha, siis teemal "Miki Hiir".

Algul natuke teemast endast ja selle taustast. Minu jaoks on kõige imponeerivam Miki vana hea must-valge, tumm ja mustandlik "Steamboat Willie" tüüpi kiiksuga Miki (kes kahjuks kippus muusika eesmärgil animeeritud loomi väheke solgutama). Ja kuigi vananenud intellektuaalse omandi lahedaks tegemine läbi süngeks muutmise on üsna odav ja kiiresti varnast võetav trikk, siis tundub, et hiljuti välja lastud uus Wii videomäng "Epic Mickey" on seda kuidagi vahvalt teinud (vähemalt selline mulje on mul piltidest ja videotest jäänud). Seda uusimat videomängu-Mikit üritasingi kujutada.

Idee tekkis tahtmisest teha veel värvilärakaid, mida ühe sõbra t-särgi pildi jaoks tegin (vaata eelmist postitust). Värviläraka olemuse tõttu teadsin, et kujutama peab mängu tindikollist peaantagonisti versus peaprotagonist Miki. Tahtsin, et stseen kujutaks midagi, mis on juba juhtunud, mis parasjagu juhtub ja mis võib juhtuma hakata. Eks vaatajate reaktsioonist saab aru, kui hästi-halvasti see mul õnnestus. Aga huvitav oli proovida küll.

Oma animatsiooniõppurist tausta tõttu valmisid kõik elemendid eraldi paberil - lärakas, Miki siluett, Miki ja pintsel ning tindikoll. Tunduks "õigem", kui lõplik kompa oleks üheainsa paberi peal juba kivisse raiutud, aga paraku käib mu tööprotsess praegu ikka kihiti. Läraka tegemisega saab igaüks hakkama, aga jälgisin siiski, et kuju oleks enam-vähem selline, nagu oma vaimusilmas ette kujutasin (hm, kontrollitud kaos). Kõige rohkem uurimist-sketšimist läks muidugi Mikisse ning tindikolli tegemine oli lihtsalt abstraktselt ja plögaselt lõbus. Visuaal valmis pliiatsi, brush-peni ja markeriga.

Värvide osas tekkis küsimus, kas jätta kogu kupatus must-valgeks või lisada tindikolli, Miki ja pintsli puhul siiski värvi. Nagu näha, siis otsustasin viimase kasuks.

Pärast Joonistajad koos blogisse postitamist sain natuke näpunäiteid parandusteks, mis ka teoks tegin. Nimelt algupäraselt tilkus Miki hulga rohkem tindist, aga esiteks oli nende gravitatsioon vale (ei olnud viltuse maapinnaga risti, vaid hoopis lehe horisontaaliga) ja teiseks segasid need ohtrad tilgad Miki siluetti. Saba otsas olev tilk jäi ainukesena alles ning sellel parandasin ka gravitatsiooni ära. Miki pükste ja saapa vahelise tangensi kaotasin samuti (nüüd on saapapiirjoon Miki pükste piirjoone ja pükstemahu taga, varem olid nende piirjooned piksleidpidi koos). Tindikollil elimineerisin liiga sarnaste mahtudega ja korduvaid tilkasid. Tahtmatult korduvad mahud on nii kerged tekkima ja lisaks sellele segavad lõplikku tööd väga.

No comments:

Post a Comment