Monday, June 6, 2011

Reaalajas 3D animatsiooni tehnika esitus

Jäin asjast ilma, mida tahtsin ise vaatama minna ja ka siin blogis reklaamida, kuid olen hiljuti hakanud oma animafilmiga senisest rohkem ja intensiivsemalt tegelema (sellest tingitud ka blogivaikus) ja unustasin antud ürituse varase kellaaja ära.

Aga ilma jäime siis Prantuse saatkonna majandusosakonna ja Eesti Digikeskuse poolt korraldatud Animakit Studiosi reaalajas 3D animatsiooni tehnika tutvustusest. See toimus täna Tallinna Loomeinkubaatoris ja ainuke asi, mida nüüd saab teha, on selle tutvustusvideosid vaadata.

Kokkuvõttes on tegu motion capture (lühendatult mocap) animatsiooni tarkvaraga, mis vajab kolme veebikaamerat, üht kalibratsioonimatti ja nelja erivärvilist jäsememarkerit ning niiviisi tõlgendatakse näitleja liigutused animatsiooniinfoks, mida saab hiljem omistada mõnele 3D karaktermudelile.

Eks see reaalajas natuke bugine veel on ja animaatoreid läheb antud materjali lihvimiseks ikka vaja, aga ma lausa ootan selle tehnoloogia edasiarenemist ühe animatsioonitehnika haruna. Lastesaadete puhul võib see päris paslik olla.

No comments:

Post a Comment