Thursday, July 21, 2011

Batman


Taas üks hilisemaid Joonistajad koos blogi teemasid - järjekorras 138. ja nimeks "Batman". Ülalolev töö oli siis minu panus - käsitsi joonistatud ja tinditatud ning pärast skännimist Photoshopis värvitud.

Taustaks olgu öeldud, et väiksena läksin silda isegi Batmani logoga plaastrite üle ning loomulikult kostümeerisin ennast temaks mitmel korral (sest kes ei oleks, eks?) ja ei puudunud ka vastavad mänguasjad. Kuna koomiksitele ligipääs peaaegu puudus (isegi Soomes esines Lepakkomiehen sarjakuvia üliharva), siis kujunes mu arusaam sellest tegelasest filmide, Adam Westi sarja ja erinevate animasarjade põhjal. Viimasel aastal tegi varasema koomiksivaeguse tasa Jim Lee poolt joonistatud Batmani koomiks "Hush", mis nii loo kui visuaali poolest kattus minu arusaamaga Nahkhiirmehest (mida ma ei saa kõikide selle tegelase erinevate variantide kohta öelda). Nüüd huvitavad mind Christopher Nolani triloogia viimane film "The Dark Knight Rises", Mike Mignola "Gotham by Gaslight" ja heale arvutimängule "Batman: Arkham Asylum" tehtav järg "Batman: Arkham City".

Nüüd on vist ebavajalikult tõestatud, et olen natuke fänn. Ometi avastasin, et Batmani on väga igav joonistada. Ta on ju funktsioonilt peaaegu nähtamatu ööninja ja taktikaline pimeduserüütel! Muidugi on tal keebi all jalanõud, püksid, kindad ja vidinaid täis vöö, aga seda ei peaks olema näha. Mida rohkem me teda näeme, seda vähem müstilisem ta on. Seega jõudsin nurka, kus oleksin selle loogika järgi rahul olnud ainult kas ülidetailse vähese valguse ja rohke varju mänguga või vaevumärgatava siluetiga, mida valgustab vaid õhuke kontravalguse triip.

Seega jäi üle Adam West ja tema kämp kujutus päise päeva ajal ringi kõndivast Batmanist, kelle iga niit ja õmblus on kõigile nähtav. Liialdasin liiga kõrgele tõmmatud aluspükstega, liiga lühikese keebiga, liiga suure vidinavööga ja panin vöö peale "B" tähe, nagu 87. aasta ninjakilpkonnadel. Kontrastiks tegin stseeni natuke tõsisema. Kunagi ehk proovin ka tegelase enda veidi tõsisemate proportsioonide ning valguse ja varjudega teha.

No comments:

Post a Comment