Saturday, September 24, 2011

Ajuskänn taasloob videopilti

Reaalsus on jälle astunud sammu ulmele lähemale ja meie kodumaise animatsioonifestivali "Animated Dreams" nimi kirjeldab järgnevat uudist üsna tabavalt.

Teadusuuringute tulemusel valminud alljärgneva klipi sisu on nii uskumatu, et ma ei imesta, kui tegu on pettusega, aga on sedavõrd muljetavaldavam, kui see on tõene. Nimelt näidati katsealustele videoklippe ning (hirmuäratava nimega) "ajuskänni" tulemusel suudeti inimese eelnev visuaalne kogemus üsnagi algmaterjalile sarnaselt tema oma aju infost (ja, okei, arvutisimulatsiooni abil) taasluua videopildiks.Tegu on muidugi vaid äsja nähtud visuaalkogemuse taasloomisega, kuid see võib välja viia selleni, et kunagi saame oma sõpru kimbutada mitte ainult juttudega oma mälestustest, aga neid ka videona näidata. Võib-olla leiavad meie veidrad unenäod tee kuhugi tuleviku YouTube'i ekvivalendi kanalisse või hakkavad inimesed sotsiaalvõrgustikes postitama sõna otseses mõttes mõtetest loodud videosid postitustega: "Vaadake, mis ma oma vaimusilmas välja mõtlesin". See annaks autorifilmidele täiesti uue tähenduse - filmitegijad ei vaja siis enam kaameraid, näitlejaid, võtteplatse, valgustust ega meeskonda. Antud tehnoloogia abil saaks ka koomapatsientide või teiste kommunikatsioonivõimetute inimeste sisemaailmast aimu.

Loodame muidugi, et selleks ajaks saavad nad taasloodud videopildi kvaliteedi praegusest kummituslikult tasemelt loomulikumaks, sest muidu näivad ka kõige ilusamad taasloodud unelmad välja kui õudukad.

Edasi võib lugeda siit.

No comments:

Post a Comment