Friday, October 7, 2011

John Kricfalusi "Simpsonite" diivaniklipp


Kui "Simpsonite" tegijad andsid mõni aeg tagasi oma diivaniklipi režii esimest korda välise tegija kätte, kelleks oli tänavakunstnik Banksy, siis pärast selle värske ja animatsioonitööstust parodiseeriva klipi edu julgesid sarja tegijad ka kogu visuaali - karakterdisaini, animatsiooni ja taustad - kellegi teise hoolde usaldada. Ja kes sobiks 23. hooajaks oma joonistuskaanonitesse sulgunud sarja värskendama kui "Ren & Stimpy" looja John Kricfalusi ise!

Vähe "Simpsonitele" värskendussüsti andmisest - John K enda stiil on pärast "Ren & Stimpy" produktsiooni lõppu ja ilmselgelt tänu lühematele ning vahetumat lähenemist nõudvatele reklaamklippidele ja muusikavideotele huvitavas suunas arenenud. Kricfalusi kiidab Toon Boomi animatsiooniprogrammile üleminemist, mis on ta animatsiooni teinud endisest veel dünaamilisemaks. Digitaalajastu on talle tõesti hästi mõjunud - ta amööbisarnased tegelased on läinud ka joonelt mitmekülgsemaks ja detailsemaks. Nagu diivaniklipist näha oli ja nagu John K ise intervjuus kirjutas, siis digitaalne kaameraliikumine on siiski üks aspekt, mis tundub veel tema kahemõõtmelise stiiliga paigast ära olevat. Kõik muu on muidugi meisterlik ja meeldivalt nostalgiline, ent edasi arenenud.


Nagu sääraste videotega kipub YouTube'is olema, siis õnnestus mul seda korraks alguses näha, kuid nüüdseks on see mingitel õiguslikel põhjustel eemaldatud. Seda korvab aga suurepäraselt põhjalik Cartoon Brew blogi intervjuu John Kricfalusiga, kus loomuliku õpetajaandega Kricfalusi räägib tummist animatsiooni- ja joonistamisjuttu ning illustreerib seda tööprotsessi visualiseeringutega nii pildis kui videos.

No comments:

Post a Comment