Saturday, October 1, 2011

Portal 2 muusika


Käesolev on küll videomängudega ainult kaudselt seotud ja liikuva ning liikumatu pildiga kaugeltki mitte, aga arvutimängu Portal 2 muusika on aeg-ajalt allalaadimiseks üles tiksunud ja on eilse seisuga tervikuna saadaval (ilmselge prelüüd nende järgmise nädala kolmapäeval välja lastavale esimesele Portal 2 tasuta lisale "Peer Review").

Seega, portaalifännid, kui on soov Aperture Science Technology Enrichment Centeri ambientset ja elektroonilist helimaastikku taaskülastada, siis Songs to Test By: Portal 2 Soundtrack.

Mulle lihtsalt nii meeldib, kuidas selle kohati tahtlikult masinlikult katkise muusika helilooja on ära tabanud ja muusika keelde tõlkinud tolle fiktiivse labori mahajäetuse, ahistavuse, skisofreense tehisintellekti salakavala põlguse ja musta huumori ning põiminud selle mängus läbivalt esineva märuli, avastamisrõõmu ja põgenemise lootusega.

Lisandus: Taipasin alles palju hiljem otsida infot helilooja kohta ja selleks osutus Valve'i enda Mike Morasky, kellega leidus ka helikulisside taha piiluv ja veelgi selle muusika vastu huvi ärgitav intervjuu.

No comments:

Post a Comment