Monday, November 7, 2011

"Kääbiku" filmi produktsioonivideod


Järgnev postitus ei sobi neile, kes soovivad "Kääbiku" filmi visuaali osas kuni linastumiseni täielikus teadmatuses olla. Teistele aga peaks see päris hea maiuspala olema.

Kui kirjateoseid võrrelda, siis on "Kääbik" mulle emotsionaalselt kallim raamat kui "Sõrmuste isanda" triloogia ja seda enam filmi "The Hobbit: An Unexpected Journey" lähenedes pelgan, et see jääb nii hiljuti värskendatud lapsepõlve raamatumälestuse kui kümneaastataguse tiinekaea pretsedenditult silmi avavaima filmielamuse ehk "Sõrmuse vennaskonna" varju ja ei pälvi mult kahjuks palju õhinat.

Tavaliselt ei meeldi mulle lemmikfilmide saamislugusid videotena vaadata (näiteks kui ma esimest ja viimast korda "Sõrmuse vennaskonna" making-of DVD'd vaatasin, sundis vaatepilt vihmavarje hoidvatest sõrmusevaimudest mind lõpetama), aga antud olukorras tundsin vastupidi, et "Kääbiku" filmi produktsioonivideote vaatamine võib tolle Keskmaa võlu uuesti lõkkele puhuda ja uskuge mind - seda see on teinud.

Seni viimane ehk neljas vlog puudutab stereoskoopilist filmimist, räägib kaadrikiirustest ja värvikorrektsioonist, heidab pilku nende stuudiointerjööri ja green screen ülesseadetele ning näitab imetlus- ja ilastusväärseid Red Epic kaameraid, mida neil on koguni 30 või midagi sinnakanti. Kesse ikka neid loeb?
Lisaks on nüüd võimalik esimest korda näha nende üdini individualiseeritud päkapikke. Kui raamat liitis need kolmteist ühtsesse (küll eri värvi) kapuutse kandvasse salka, siis on filmitegijad teinud neist teistmoodi kireva pundi - sealt ei leia vist ühtegi sarnast tekstiili, rääkimata muudest riideesemetest, kehaehitustest, relvadest ja loomulikult habemetest.

2 comments:

  1. Kõige müstilisem osa oli see, kuidas kunstnikud käsitsi 3D story-boarde joonistasid. Uskumatu kraam. Tänud viite eest :) Vaatan kohe vanemad osad ka ära.

    ReplyDelete
  2. Palun! :) Kui viies osa millaski tuleb, siis pidi see location shootingu kohta olema. See 3D sketšimine oli tõesti müstiline - ma ei kujuta ette, mis selle praktiline väärtus filmi produktsiooni jaoks peaks olema. Päkapikud on kaamerale lähemal ja ämblik on nende selja taga. Sellepärast nad selja taha vaatavadki. :D

    ReplyDelete